Podstawowe wiadomości dotyczące chrztu dziecka
  1. Należy przynieść akt urodzenia dziecka(oryginał).
  2. Jeśli rodzice i dziecko nie mieszkają na terenie naszej Parafii , potrzebne jest zezwolenie na chrzest od Proboszcza z Parafii aktualnego zamieszkania dziecka.
  3. Należy podać dokładne dane rodziców i chrzestnych: imię i nazwisko, wiek, dokładny adres.
  4. Od rodziców chrzestnych bezwzględnie wymagane jest zaświadczenie przyjętego sakramentu Bierzmowania oraz zaświadczenie, że są osobami wierzącymi i praktykującymi(zaświadczenie takie wystawia Parafia, w której dany chrzestny obecnie mieszka). Chrzestnym nie może być osoba żyjąca w związku cywilnym, czy konkubinacie.
  5. Kartki do spowiedzi przed chrztem Św.rodzice i chrzestni otrzymują w kancelarii pod warunkiem, że nie istnieją przeszkody uniemożliwiające przystąpienie do Sakramentu Pokuty (np. związek w konkubinacie).
  6. Nauka przed chrztem w trzeci piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej w Lemierzycach.
  7. Na Mszę Św. z chrztem przychodzimy co najmniej 15 min. przed rozpoczęciem.
  8. Wszystkie skompletowane zaświadczenia od chrzestnych i rodziców oddaje się na nauce lub w dniu chrztu przed Mszą Św.

Podstawowe wiadomości dotyczące zawarcia związku małżeńskiego    Przed zawarciem związku należy dostarczyć następujące dokumenty:
  1. Świadectwo chrztu do ślubu (z informacją o przyjętym sakramencie bierzmowania i I Komunii Św.) wystawione nie później niż przed pół rokiem.
  2. Jeśli żaden z narzeczonych nie jest z Parafii w Lemierzycach należy także dostarczyć pozwolenie na ślub z jednej z parafii, w których mieszkają narzeczeni.
  3. Zaświadczenie ukończonego kursu przedmałżeńskiego.
  4. Ostatnie świadectwo religii.
  5. Dowód osobisty.
  6. Narzeczeni zgłaszają się na pierwsze spotkanie razem do Kancelarii najpóźniej 3 miesiące przed datą zawarcia związku małżeńskiego.

Sakrament namaszczenia chorych

1. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzam w pierwszy piątek miesiąca – w nagłych przypadkach w każdym innym czasie.
  2. Po zgłoszeniu chorego,należy określić jego stan zdrowia (zwłaszcza, czy jest on w stanie przyjąć Komunię Świętą).
  3. W domu chorego należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, na stole: kropidło, woda święcona, szklanka z wodą i talerzyk z watą.

Wszyscy obecni biorą udział w modlitwie

Pogrzeb katolicki

Należy dostarczyć następujące dokumenty:
  1. Pogrzeb zgłaszamy w parafii zamieszkania zmarłego.
  2. akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.
  3. zaświadczenie o przyjęciu sakramentu Chorych przed śmiercią
  4. W dniu pogrzebu sprawowana jest Msza św. podczas której zbierana jest taca na Mszę św. w 30 dniu po pogrzebie (przed Mszą św. jest możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty).

Pamiętajmy!!!Najlepszym darem dla zmarłego jest pełne uczestnictwo we Mszy św.

A.D. 2020/2021

WESPRZYJ PARAFIĘ